Serwis na sprzedaż!
Ponad 160 tys. dodanych wierszy i ponad 1 mln 137 tys. komentarzy. Ponad 14 tys. zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 10 tys. postów na forum.
Oferty można składać na adres e-mail spojrzeniacom@o2.pl
Forum spojrzenia.com Strona Główna spojrzenia.com
Wiersze, wierszyki, poezja - forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie wiadomo o czym czy też wiadomo
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Doskonalenie formy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sillyangel

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 1:01 pm    Temat postu: nie wiadomo o czym czy też wiadomo Odpowiedz z cytatem

intryguje mnie to w tych co komentują wiersze że dużo bardziej podobają się im wiersze które nie mają zbytniego sensu w słowach , które nie mają otwartego przekazu. takie wiersze można pisać ale nie cały czas , mnie osobiście z deczka denerwują takie wiersze gdzie trzeba je przeczytać z milion razy aż się w koncu doszukasz jednej interpretacji a jeszcze raz z miliona razy by doszukać się drugiej interpretacj.... eeee... a co wy o tym sądzicie? i prosze mówić szczerze bo jeżeli jestem jedyną taką osobą to zrozumiem bo zazwyczja jestem jednostką w stwierdzeniach:P

pozdrawiam
sillyangel
joan skyers
Viltis111

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 1:15 pm    Temat postu: Re: nie wiadomo o czym czy też wiadomo Odpowiedz z cytatem

sillyangel napisał:
intryguje mnie to w tych co komentują wiersze że dużo bardziej podobają się im wiersze które nie mają zbytniego sensu w słowach

nie widzialam zeby ktos chwalil wiersz bez sensu. mam wrazenie ze mylisz brak sensu z nieuzywaniem prostych czasownikow. wiersz to dzieło sztuki, musi miec nutkę tajemniczosci, musi pozostawiac pole dla czytelnika, nie moze mowic wszystkiego, nie moze brzmieć jak wpis do pamiętnika albo rozmowa z kolezanką.

Cytat:
mnie osobiście z deczka denerwują takie wiersze gdzie trzeba je przeczytać z milion razy aż się w koncu doszukasz jednej interpretacji a jeszcze raz z miliona razy by doszukać się drugiej interpretacj....

powstrzymam sie od uwagi na temat inteligencji i intuicji czytelniczej. skupie się na tej interpretacji, musisz wiersz interpretować? nie potrafisz go poczuć?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lilijana

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co komu łatwe wiersze jeśli chcesz coś zakomunikować komuś to piszesz ogłoszenie przemówienie prozę a wiersz to środki stylistyczne forma przekazu wielowarstwowej treści
Powrót do góry
mmanolo

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osobiście jestem za prostym przekazem w wierszu ,aby był zrozumiały dla wszystkich,a nie wymyślony zbitek słów niepasujących do siebie tworzących niby jakieś metafory czy mających wywołać skojarzenia ,wydaje mi się ze to jakis nowy trend pisania "nowoczesnych wierszy".do mnie one nie przemawiają ,wolę poczytać lokomotywe tuwima ,zawsze będzie dobra nawet za sto lat
kasiarzyna

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmanolo, a o moich co sądzisz...? za kilka lat będą zupełnie niezrozumiałe? czy juz teraz są do niczego?
Powrót do góry
piszaca_wiersze

PostWysłany: Wto Cze 26, 2007 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze niektorzy traktuja poezje nazbyt powaznie..
kasiarzyna

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może własnie trzeba traktować ją zbyt powaznie...?!
Powrót do góry
Trzpiotka

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się w zasadzie zgadzam z Viltis ale czasem trafiają się tak przekombinowane wiersze, że szok - są to zazwyczaj takie "pisane na siłę", których poczuć raczej nie można Wink I wtedy to rzeczywiście trochę męczące.
piszaca_wiersze

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu ja uwazam ze poezja to jest ucieczka od rzeczywistosci, jest dobra ,ale nie na glebsza mete
kasiarzyna

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie jest drugim światem... takim bardziej wirtualnym... bo w realu się czaje... o pisaniu wiedzą ze 3 osoby... nie więcej...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Doskonalenie formy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: