Serwis na sprzedaż!
Ponad 160 tys. dodanych wierszy i ponad 1 mln 137 tys. komentarzy. Ponad 14 tys. zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 10 tys. postów na forum.
Oferty można składać na adres e-mail spojrzeniacom@o2.pl
Forum spojrzenia.com Strona Główna spojrzenia.com
Wiersze, wierszyki, poezja - forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

twórca, odtwórca czy może artyzm duszy czyli...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Interpretacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fading

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 6:57 pm    Temat postu: twórca, odtwórca czy może artyzm duszy czyli... Odpowiedz z cytatem

Podział, plus jeszcze jeden rodzaj; artysta-inżynier, który łączy w sobie...wszystko.Takimi istotami[tak mi się wydaje] byli np.Byron, Mickiewicz, Słowacki itp.Bo któż przestawia/ł tak czas i zmienia/ł miejsce jak oni.A Bard? - tworzył przecież świetne Idylle, jeśli nie dla innych to pewnie dla siebie.Albo spójrzmy na cywilizację, jak ona odzwierciedla nasze działania.Patrząc na sztukę mam wrażenie, że nie jest zbytnio odtwarzana, chociaż sztuka już powstała...a my ją kontynuujemy.W sumie idąc takim tokiem rozumowania, można by stwierdzić, że nie stworzyliśmy nic, bo odtwarzamy wciąż życie.
Ale skupmy się na poezji;
"Bogurodzica" i dalej jakoś poszło, jeśli chodzi o naszą nacje. Jednak czy była wciąż naśladowana, czy może raczej tworzono coś nowego...tu pytanie; czy jeśli tworzono coś na nowo, w oparciu o to co już było, to czy jest to remake? czy jedynie coś nowego?
Wielu ludzi od pokoleń, jeszcze nim mieli styczność z poezją sami już pisali...
Jeśli piszę wiersz, to ręka sama wędruje tworząc tekst.Pełen natchnienia i uczucia z głębi, że tworzę, że jestem artystą...czemu mam myśleć, że wcale tak nie jest, bo już ktoś kiedyś pisał? a jeśli nikt by wcześniej nie pisał? miałbym się czuć twórcą, z resztą opisując jakieś zdarzenia, fakty, widoki, coś co było, jest, już istnieje.
Teraz, jeśli moje teksty przenoszą do świata wyobraźni[będąc wciąż ogólnikowym konceptem artyzmu-poezją],to czy w tym wypadku jestem twórcą, odtwórcą, artystą? Tu w tym miejscu, stwierdzam, że o to chodzi, żeby być tym wszystkim osobno i razem jednocześnie.Tworzę - moja wyobraźnia jest inna niż czyjaś, niż kogokolwiek, Odtwarzam - poezja[dziś] jest remake'iem, Jestem Artystą - robię to z poczucia powołania, talentu, dla wyższych doznać.
Myślę, że na tym zakończę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Smile
piszaca_wiersze

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas nawiązujecie do nazwisk znanych, uważacie ich za epicentrum wiedzy, jakiejś lepszej jakości, kiedy zapominacie o sobie. Czy popularność jest aż tak właściwa?

Co do tematu: uważam to za oczywistość - inspirację; uważam też, że egoizm zawsze wygrywa i chciał czy nie chciał zdarzy się poezja indywidualna, do bólu.

pozdrawiam
Spoks
Uznany komentator

PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, tym razem nie przeczytałem całego tego wątku/forum,
jednak w odniesieniu do pow. wypowiedzi napiszę co sam na ten temat sądzę.
[i]Czasami i co złe w nas niekiedy wychodzi na dobre...[/i]
W tej kwestii odkrywanie własnych ułomności, słabości jak i niewiedzy czasami może przysporzyć i korzyści.
Tak więc;
Dopiero dzieki wyrażaniu swego ego, poggardy "świata" i własnego nieskalanego w tym indywiduum jesteśmy w stanie wyrazić coś ponad...to co by nie było poukładane, wszystkim znane... gdzieś opisane.
tak uwazam!
Poza tym.
Choć wiele zagadnień, wątków czy tematów stale się powtarza, to dopiero wplecenie ich w autentyczne osobiste przeżycia sprawia, że stają się jedyne w swoim rodzaju i wyjatkowe.

Choć słowa to budulec uniwersalny, a opisano w nich już niemal wszystko,
to jednak dopiero w połączeniu z indywiduum odwzorowują rzeczy/sprawy
w sposób niepowtarzalny.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Interpretacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: