Serwis na sprzedaż!
Ponad 160 tys. dodanych wierszy i ponad 1 mln 137 tys. komentarzy. Ponad 14 tys. zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 10 tys. postów na forum.
Oferty można składać na adres e-mail spojrzeniacom@o2.pl
Forum spojrzenia.com Strona Główna spojrzenia.com
Wiersze, wierszyki, poezja - forum dyskusyjne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rodzaje rymów
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Rymowane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Viltis111

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat Słowackiego niezbyt trafnie tam wsadziłaś a "rzemieślnik-artysta" to oksymoron Smile

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cząsteczka

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przewaznie pisze rymowane i wychodzi mi to tak z marszu ale naprawde uznaje ten wiersz wtedy gdy nie tylko jest lekki płynny i dający do myslenia, lecz gdy wychodzi mi 11-nasto lub 13- nasto zgloskowiec..., nie zawsze jednak, a nawet rzadko spelniam te wszystkie powyzsze warunki, jednak piszę , ze uzyje tak banalnego sformulowania "co mi w duszy gra" pozdrawiam
czarna anielica

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgadzam się z tym,jak ktoś jest jest poetą i ma talent to wystarczy natchnienie...no i kartka i coś do pisania Wink Takie wiersze z marszu najbardziej oddają to co chcemy w nich przekazać,wypływają ze szczerych uczuć,emocji,powstją pod wpłwem jakiegoś impulsu...
w takie wiersze wkładamy więcej serca,duszy...

nie żebym była jakąś wielce utalentowaną poetką ale ja nigdy nie pisze wierszy na siłe...są zbyt sztuczne,wymuszone...i efekt jest raczej niezbyt dobry...
Powrót do góry
mała76

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazam tak samo.wiersze płynace z mysli z serca takie "na gorąco"sa najlepsze. Very Happy takie z wewnaatrz siebie.przekładam na papier czasami poprawiam jakies słowo aby bardziej dosadnie zabrzmiało.i jest ok.
Powrót do góry
jaśka

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każdy wiersz ma swojego ducha i (powinien) wiedzieć co chce przekazać.To w jaki sposób będziemy chcieli przekazać nasze myśli zależy od nas. Czy naprawdę sądzicie, że wiersze "na gorąco" są super i the best? wszystko to co wam w duszach gra można napisać w różny sposób.a jak chcecie się doskonalić w pisaniu, jeśli tworzycie wiersz np. w 5 minut i tylko wtedy kiedy go próbujecie zakończyć?
Uważam, że trezba posiedzieć trochę nad swoim dziełem i pogłówkować.
Powrót do góry
Dany
Uznany komentator

PostWysłany: Sro Mar 10, 2010 11:01 am    Temat postu: pogłówkować Odpowiedz z cytatem

Masz rację Jaśka, wiersz powinien trochę "poleżakować", jak w przedszkolu, by później jak dojrzeje, jak pomyślimy nad nim, móc go pokazać. Zawsze tak robię, ale może inni wolą wiersze na gorąco, ukazujące emocje w danej chwili. A może to jest kwestia zdolności, talentu? Ja mogę na poczekaniu ułożyć wesołą rymowankę, ale nad wierszem lubię się pobawić.
Pozdrawiam Razz
Daniel Połeć

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieńdobry Państwu . Ja używam jeszcze rymów gdzie spółgłoska ( świ-ata- z kontra-ata-k ) lub grupa spółgłosek ( k-opnia-k z
r-opnia-k ) z ostatnią samogłoską i przedostatnią lub grupami samogłosek się rymują . A jeśli nie mogę znaleźć powyższych rymów to rymuję ( kobi-eca- z wi-edza ) c z dz , ( sł-ota- z w-oda- t z d , i nie odpuszczę nawet samogłoskom na przykład ( św-iecie- z ber-ecie- ) ie z e lub ( m-alwą- z br-awo- ) . Z tezą że trudniej pisać z rymami bym się nie zgodził bo zawsze można coś poprzestawiać , dodać porównanie , opis , przeciągnąć . Nie ignorujcie rymów , wiersz rymowany łatwiej zapada w pamięć i można go śpiewać niż wiersz biały . Dowidzenia Ludzie .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum spojrzenia.com Strona Główna -> Rymowane Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: